Stel je kandidaat voor dit Erasmus+ contactseminarie

Deadline voor kandidaturen: 26 augustus 2026.

Het Luxemburgs Nationaal Agentschap voor Erasmus+ organiseert van 19 tem 22 oktober 2026 in Luxemburg het seminarie “Greening my project: Training for beneficiaries on the green priority”.

Duurzaamheid is een van de vier hoofddoelstellingen van het Erasmus+ programma 2021-2027.

Thema’s en doelstellingen van het seminarie

Het seminarie “Greening my project: A training for beneficiaries on the Green priority in Erasmus+” richt zich op Erasmus+ projecten die willen bijdragen tot de groene transitie en duurzaamheid. Het biedt projectcoördinatoren en projectmedewerkers de kans om hun kennis en vaardigheden rond klimaat en milieu te versterken en concrete handvatten te verwerven om hun projecten duurzamer te maken, ongeacht het inhoudelijke thema van het project.

Tijdens het seminarie krijgen deelnemers inzicht in de manier waarop duurzaamheid als horizontale prioriteit binnen Erasmus+ kan worden geïntegreerd. Er wordt aandacht besteed aan het maken van milieubewuste keuzes in alle fases van een project: van planning en uitvoering tot evaluatie en verspreiding van resultaten.

De doelstellingen van het seminarie zijn:

  • deelnemers bewust maken van de groene prioriteit binnen Erasmus+;
  • kennis en competenties rond duurzaamheid, klimaat en milieu versterken;
  • praktische instrumenten en methodieken aanreiken om projecten duurzamer vorm te geven;
  • goede praktijken en ervaringen uitwisselen tussen projectverantwoordelijken;
  • internationale netwerking en samenwerking stimuleren tussen Erasmus+-begunstigden.

 

Het programma combineert expertenpresentaties, interactieve workshops, ervaringsuitwisseling en netwerkmogelijkheden, waardoor deelnemers zowel theoretische inzichten als praktische inspiratie meenemen naar hun eigen projecten.

Verwachte resultaten

Na deelname aan deze TCA hebben begunstigden een grondiger inzicht in de groene prioriteit binnen de programma’s. Ze zullen zich beter bewust zijn van de milieu-impact van hun projecten en beschikken over de kennis en vaardigheden om hun ecologische voetafdruk te verkleinen.

Wie kan deelnemen?

Profiel van deelnemers:

Vertegenwoordigers van scholen die geïnteresseerd zijn in het opzetten van mobiliteits- en trainingsactiviteiten met een focus op duurzaamheid.

Vertegenwoordigers van lerarenopleidingen die geïnteresseerd zijn in het opzetten van mobiliteits- en opleidingsactiviteiten rond duurzaamheid.

Erasmus+ projecten (KA1, KA2 en eTwinning) die projecten rond klimaatbescherming hebben uitgevoerd of momenteel implementeren.

Taalvereiste: Goede kennis van het Engels

Ervaring: nieuwkomers en ervaren Erasmus+ deelnemers.

Het programma, de voertaal en de kostprijs

De werktaal van het seminarie is het Engels.

Het seminarie vindt plaats van 19 tot 22 oktober 2026 in Luxemburg.

Het Luxemburgse Nationaal Agentschap dekt accommodatie op 19, 20 en 21 oktober 2026, lunch op 20, 21 en 22 oktober 2026 en diner op 19, 20 en 21 oktober 2026. Reiskosten worden niet door hen gedekt.

Epos voorziet een forfaitaire reiskostenvergoeding van 285€ (green travel verplicht).

Wij vragen u om uw reis zo te plannen dat u niet na de start van het TCA arriveert en niet vertrekt vóór het einde. Eventuele extra nachten moeten door de deelnemers zelf worden geboekt en betaald en worden niet gedekt door het Luxemburgse Nationaal Agentschap of Epos.

Hoe kandideren?

Epos heeft een plaats voor SE en een voor VET. Geïnteresseerde Vlaamse organisaties kunnen kandideren voor deelname via het daartoe bestemde online formulier. Stuur je formulier uiterlijk op  26 augustus 2026 in. Kandideren betekent dat je ermee akkoord gaat dat je afgevaardigde het volledige residentieel contactseminarie volgt.

Selectiecriteria

  • de motivatie van de organisatie om hieraan te participeren;
  • de keuze van de afgevaardigde: omschrijf duidelijk de functie van de deelnemer en het mandaat;

 

Meer info?

Voor meer info kan je terecht bij Isabella Livoti.

 

Naar het online formulier
Stel je kandidaat